REALIZACJA DOMOWEJ SALI KINOWEJ

Salka kinowa - prywatne kino w domu

Prawdziwe kino w domu? Jakość obrazu 4K? Dźwięk 7.1 Surround? Dla nas to nie wyzwanie. To czysta przyjemność z realizacji zamówienia konkretnego klienta.

Od nas:
Autentyczna sala kinowa w domu, to nie mit. Takie projekty tworzone są od bardzo dawna. Dostępność technologii pozwala na dopasowanie oczekiwań widza/słuchacza, do warunków panujących w pomieszczeniu przeznaczonym do takich modyfikacji.

Z dumą prezentujemy Państwu wynik realizacji naszego projektu- adaptacji pomieszczenia dla klienta indywidualnego. Jest to „Sala kinowa” w pełni odzwierciedlająca standardy kina XXI wieku- z zachowaniem wygody salonowego wypoczynku. Bez problemu, pomieszczenie to, może być wykorzystywane w życiu codziennym jako miejsce spotkań z odwiedzającymi, czy używane jako living room dla całej rodziny. Jednak znacząco została poszerzona funkcjonalność tego pomieszczenia.
Marki produktów użytych do „uzbrojenia” sali, potwierdzają bezproblemowe działanie całego systemu przez lata, a standardy pracy urządzeń, dają pewność, że kino nie „zestarzeje” się szybko. Poziom wykonania połączeń w całym systemie pozwala zapomnieć o jakimkolwiek plątaniu się przewodów, czy choćby i nieprzyjemnym ich widoku. Podstawowym odtwarzaczem jest- nowość na rynki- Panasonic DMP-UB900 BluRay 4K.

Obraz:
Za przeniesienie obrazu na ekran odpowiada projektor JVC DLA-X5000. To wysokiej klasy urządzenie dysponuje możliwością odtwarzania obrazu w rozdzielczości 4K, oraz wyświetlania filmów w 3D. Sygnał wizji dostarczany jest przewodem HDMI (optyczny) firmy Kramer. Sam ekran to Jowisz Tension Cine 404BB o przekątnej 159” (ponad 4 metry!!!) 16:9. Całość zamykają aktywne okulary 3D JVC PK-AG3G, we współpracy z radiowym emiterem sygnału 3D JVC PK-EM2G.

Dźwięk:
Zastosowany hi-endowy amplituner, to brytyjskiej produkcji Arcam AVR 850 wyposażony w dekoder Dolby ATMOS 7.1.4. Zastosowany w nim system korelacji akustyki pomieszczenia Dirac Live, pozwala na szybkie i dokładne zoptymalizowania brzmienia systemu w dowolnym pomieszczeniu. Sekcje wideo i audio zaprojektowano, wykorzystując najnowsze rozwiązania, zachowując także możliwość zintegrowania przyszłych, dziś jeszcze niedostępnych aplikacji. Urządzenia wyposażono w wejścia HDMI2.0a z HDCP2.2 4K "Ultra HD", co daje możliwość odtwarzania sygnału wizyjnego w 3D. A to tylko niewielka próbka jego możliwości… System głośników oparto o znane i sprawdzone produkty marki Morel z serii Octawe Signature (Center, Bookshelf- komplet) i Grand Harmony (GH22D) w kolorze białym. Suboofer to aktywny 12’ calowy MonitorAudio- model Silver W12, który doskonale sprawdził się w tym dużym pomieszczeniu. Okablowanie to Eagle Cable: Y-SUBOOFER, HDMI, OPTO- z serii Delux, HI-STANDARD Silver.

Przystosowanie:
Dzięki zastosowaniu markowych komponentów nie mieliśmy żadnych problemów z konfiguracją systemu. Zoptymalizowanie dźwięku i obrazu nie sprawiło żadnych problemów. Zostawiliśmy również nieograniczoną możliwość ingerencji klienta w możliwość konfiguracji sprzętu. Dzięki temu możliwe jest spersonalizowanie ustawień i dobranie ich do indywidualnych preferencji.

Sterowanie:
Opuszczanie i zwijanie rolet okiennych oraz ekranu kinowego przeprowadzane jest za pośrednictwem naściennego panelu sterowania. Urządzeniami można sterować poprzez sieć Ethernet, co pozwala na jego pełną integrację z systemami inteligentnego budynku. Dostępne są również wejścia RS232, triggery 12 V oraz tradycyjne sterowanie podczerwienią. Docelowo sala zostanie zaadaptowana akustycznie, odpowiednim wytłumieniem. Właściciel ma w niedalekiej przyszłości zastosować sterowanie całym systemem jak i domem, produktami marki Fibaro.