Inteligentny dom FIBARO – wszędzie tam gdzie tego potrzebujesz

FIBARO-tlo

fibaro-tlo

Inteligentny dom Fibaro – co oznacza i dlaczego z dnia na dzień ten system zyskuje na popularności ? Coraz częściej można usłyszeć, że nasi znajomi czy sąsiedzi mają w swoim domu/mieszkaniu zamontowany system smart home. System inteligentny od FIBARO jest zespołem urządzeń łączących się ze sobą bezprzewodowo za pośrednictwem sieci Z-Wave. Producent oferuje moduły niewielkich rozmiarów, które montuję się w puszce np. za włącznikiem oświetlenia. Daję to możliwość montażu takiego systemu przy tradycyjnej instalacji elektrycznej.
Za sterowanie oraz komunikacje z modułami odpowiada centrala Home Center 3. Urządzenia komunikując się między sobą tworzą siatkę MESH dzięki czemu mamy możliwość zamontowania urządzenia w dalszych odległościach od centrali.

 

home-center3

 

Wachlarz urządzeń jaki oferuje FIBARO pozwala na sterowanie praktycznie każdym elementem naszego domu/mieszkania. Co więcej producent z czasem zapewnia coraz więcej urządzeń kompatybilnych z systemem. Inteligentny dom od Fibaro na dzień dzisiejszy pozwala nam na integrację chociażby systemu alarmowego firmy Satel, systemu muzycznego Sonos czy Denon oraz urządzeniń Philips Hue czy kamer IP kompatybilnych z systemem. Po sprzedaniu firmy FIBARO francuskiej grupie Nice mamy również możliwość sterowania bramami oraz roletami wyprodukowanymi właśnie przez Nice.

System inteligencji budynkowej FIBARO jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wdrożyć system w istniejącym już budynku lub nowo powstałym lecz bez większej ingerencji w specjalne okablowanie budynku. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie domowników, komforcie mieszkania oraz oszczędnościach ten system jest dla Ciebie. FIBARO można rozbudowywać w zależności od naszych potrzeb. Jeśli na początku chcesz sterować tylko roletami antywłamaniowymi bo Twój dom dopiero się buduje nie ma większego problemu. Wystarczy Ci centrala Home Center 3 od FIBARO oraz moduły do sterowania rolet. Jeśli z czasem będzie Ci przybywać urządzeń do sterowania będzie możliwość dołożenia modułów.

FIBRO oferuje:

 

 
fibaro_ico_media_manage
Multimedia i AGD
 
fibaro_ico_light_control
Oświetlenie wewnętrzne oraz zewnętrzne
 
 
fibaro_ico_heat_control
Sterowanie ogrzewaniem
 
fibaro_ico_electric_control
Gniazda elektryczne
 
Z pomocą czujników dymu, czadu, zalania oraz ruchu FIBARO jest w stanie chronić Cię i Twój dom nawet wtedy kiedy nie ma Cie w domu, wysyłając Ci powiadomienia z informacjami o stanie domu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. W zakładce realizacje można zobaczyć jak to tak naprawdę wygląda.