Inteligentny dom oraz instalacja systemu audio – na jakim etapie budowy podjąć decyzję

Wiele osób decydując się na inteligentny dom podejmuje tą decyzje zbyt późno

Z własnego doświadczenia wiemy, że spora część osób kontaktując się z nami jest na dość zaawansowanym etapie wykończenia domu. W części przypadków są już położone przewody, które nie zawsze są odpowiednie. Zalecamy aby w momencie podjęcia decyzji o adaptacji smart home oraz systemu audio w naszym domu, mieszkaniu czy biurze uzgodnić z nami szczegóły dotyczące okablowania czy chociażby źródeł światła, sposobu ogrzewania i opuszczania rolet żaluzji. Jest to bardzo istotna kwestia przyczyniająca się do możliwości sterowania automatyką domu.

Kilka powodów, dla których warto zdecydować się na inteligentny dom

smart home, inteligentny dom

Instalacje inteligentnego domu mają bardzo wiele zalet. Począwszy od oszczędności na bezpieczeństwie kończąc. Oczywiście zautomatyzowanie naszego domu wiąże się również z wygodą mieszkańców. Nie musimy już pamiętać o zakręcaniu czy odkręcaniu grzejników – inteligentny system odczyta temperaturę z danego pomieszczenia i sam zdecyduje czy jest ona taka jaką zadał użytkownik. Podlewanie ogrodu ? Nic trudnego, w systemie mamy możliwość zaprogramowania harmonogramu aby podlewanie odbywało się bez naszej ingerencji. W systemach, które oferujemy mamy niemal nieograniczoną możliwość ustawienia tzw. scen. Scena polega na zaprogramowaniu np. ustawienia oświetlenia w porze wieczorowej na mniejszy poziom tak aby nie przeszkadzało to mieszkańcom. Inną dosyć popularną sceną jest scena kino, która za pomocą kliknięcia jednego przycisku zamyka wszystkie żaluzje, ogranicza ilość oświetlenia oraz opuszcza ekran kinowy.

Ustawiamy sceny pod naszych klientów, to oni podpowiadają nam jak chcieliby aby system działał w ich domu. Właściwie ogranicza nas tutaj tylko wyobraźnia.

Systemy inteligencji budynkowej, które polecamy

Nasza firma wykonuje instalacje inteligencji budynkowej na dwóch sprawdzonych systemach jakimi są GRENTON oraz FIBARO. Różnią się one od siebie między innymi tym, że system Grenton jest systemem przewodowym, wymagającym położenia odpowiedniego okablowania i zalecany jest na wczesnym etapie budowy. Inteligencja firmy FIBARO jest systemem bezprzewodowym. Zrealizować ją można w późniejszym etapie budowy choć zalecane jest aby również w tym przypadku decyzja zapadła możliwie jak najwcześniej aby wyeliminować nieprzewidziane sytuacje, które mogą ograniczyć sterowanie pewnymi urządzeniami w domu.

Inteligentny dom – koszt adaptacji systemu

Każdy klient zastanawia się nad kosztem jaki będzie musiał ponieść w związku z instalacją inteligencji budynkowej. Niestety ale nie mamy możliwości podać ceny ogólnej dla inwestycji. Zbyt wiele czynników wpływa na koszt instalacji. Między innymi wielkość domu, mieszkania czy biura. Ilość urządzeń, którymi chcemy sterować czy wybór systemu smart home. Oczywiście po wstępnej rozmowie i ustaleniu szczegółów sporządzimy wycenę instalacji.

Profesjonalne systemy audio

smart home, inteligentny dom

Jesteśmy w stanie przygotować ofertę audio dla mniej lub bardziej wymagających użytkowników. Decyzję o instalacji sytemu audio również należy podjąć na dość wczesnym etapie budowy czy remontu domu. Położenie kabli, osadzenie głośników w ścianie czy suficie jest dosyć istotnym elementem każdej inwestycji, w której inwestor przykłada wagę do estetyki i design’u domu. W tym przypadku również zachęcamy do kontaktu z nami aby wycena instalacji była jak najbardziej zbliżona do oczekiwań klienta.

Tylko 5 kroków

1. Rozmowa i ustalenie szczegółów

2. Wycena instalacji

3.Zaakceptowanie oferty

4. Prace instalacyjne

5. Konfiguracja systemu

 

Realizacje

Oferta

Kontakt