Zapanuj nad dźwiękiem: Arcam i system strojenia DIRAC.

“W amplitunerach Arcam AVR390, Arcam AVR550 i Arcam AVR850 zastosowano najnowszy system korekcji akustyki pomieszczenia firmy Dirac Research. Dirac Live daje możliwość szybkiego i dokładnego zoptymalizowania brzmienia systemu w dowolnym pomieszczeniu. Ma to rozwiązywać problemy z niesprzyjającą akustyką, niedogodnym ustawieniem kolumn itp.”
źródło: http://audio.com.pl/

Siedziba Arcama znajduje się tuż obok słynnego Uniwersytetu Cambridge. Historia firmy zaczęła się klasycznie: dwóch przyjaciół, pasjonatów muzyki, spotkało się w czasie studiów inżynierskich na Cambridge. W 1976 roku założyli Amplification and Recording Cambridge, w skrócie ARCAM. Obecnie to niezwykły specjalista, produkujący wzmacniacze stereo wielokanałowe amplitunery AV, odtwarzacze CD oraz Blu-ray, jak również cała gamę niewielkich przetworników D/A.

Dirac Research jest znaną na całym świecie firmą, zajmującą się rozwiązaniami technologicznymi audio w myśl odnalezienia “przyszłości dźwięku”. Zespół inżynierów Diraca to naukowcy, którzy dostarczają zoptymalizowane rozwiązania dźwiękowe dla telefonów, samochodów, mieszkań i komercyjnych środowisk poprzez inspirowanie innowacjami i głębokie poczucie zmieniających się trendów rynkowych i ich wymagań. Cyfrowe technologie optymalizacji dźwięku Diraca zostały przyjęte przez najbardziej szanowanych i rozpoznawalnych producentów elektroniki, rozpoznawalnych na całym świecie. Osiągają dzięki temu znacznie lepszą jakość dźwięku i wzmacniają swoją pozycję na rynku. Dirac Research posiada główną siedzibę w Szwecji i przedstawicielstwa w Japonii, USA, Korei, Niemczech i Chinach.

ARCAM- Przywrócić muzyke i film do życia

“Najlepszą jakość można uzyskać jedynie wtedy, kiedy jest ona zapewniana przez profesjonalistów – sprzedawców i instalatorów posiadających umiejętności i wiedzę potrzebną do właściwego zestawienia systemu. Tylko takie podejście pozwoli na całkowite uwolnienie magii dźwięku i obrazu w Waszym domu.”

Takie motto przyświeca producentom z ARCAMA. Właśnie dlatego nie dziwi fakt współpracy tego producenta z Dirac Research. Połączenie sprawdzonych technologii z Cambridge i nowoczesnego podejścia Szwedów dało niesmowite narzędzie pozwalające na optymalizację dźwięku praktycznie w każdych warunkach akustycznych. Oprogramowanie Dirac Live sprawia, że nie musimy już specjalnie aranżować pomieszczenia do tylko jednego celu, jakim jest kino w domu. Ważne jest cały czas rozmieszczenie głośników, ale nie musimy rozstawiać ich “co do centymetra”. Z tym poradzi sobie procesor sterujący wzmcniaczem i Dirac Live.

Dirac Live- Jak to możliwe?

“Najlepszą jakość można uzyskać jedynie wtedy, kiedy jest ona zapewniana przez profesjonalistów”…

Program Dirac Live z założenia ma pomagać w wystrojeniu pomieszczenia w sposób sprawny i optymalny. Nie poleca sie jednk wykonywania dostrajania systemu osobom bez odpowiedniego przeszkolenia. Kalibracja ustawień głośników powinna być przeprowadzona świadomie, z urzyciem odpowiednich urządzeń, a pomiary odległości w sposób dokładny. Przeprowadzenie tych czynności prawidłowo ma istotne znaczenie dla końcowego efektu i prawidłowego odsłuchu systemu. Ważne jest połączenie strojonej jednostki z internetem, gdyż końcowa optymalizacja i przygotowanie presetu Dirac Live przeprowadzane jest w siedzibie firmy w Szwecji. Końcowo dostajemy gotowy plik ze zoptymalizowanymi ustawieniami. Jest on przygotowany specjalnie dla precyzyjnych pomiarów wykonanych dla danego wzmacniacza, pracyjącego dla konkretnych warunków składających się na charakterystykę akustyczną danego pomieszczenia.

Nasze spostrzeżenia- Zadowoleni z brzmienia.

Arcam i Dirac Research dostarczyli bardzo dobre narzędzie. Anglicy nie zawiedli oczekiwań względem wzmacniaczy, a kooperacja ze Szwedami sprawiła, że tylko umocnili swoją pozycję na bardzo wymagającym rynku. Seria AVR, to zdecydowanie kierunek, w którym powinni zmierzać też inni producenci tego typu sprzętu. Z oprogramowaniem Dirac Live kalibracja systemu jest wyraźnie skuteczniejsza, co przekłada się na znacznie poprawiony odsłuch i zadowolenie posiadających te urządzenia. Polecamy i zapraszamy do galerii zdjęć z przeprowadzonego przez nas strojenia systemu.

 

Zajrzyj do naszej oferty